Jubilejní 25. Aukce - 26. Února od 8:15 Přidáno: 6. 2. 2023

Vážené dámy, vážení přátelé, sběratelé a investoři,

rádi bychom Vás pozvali na naši únorovou aukci, která se bude konat v neděli 26. února 2023 od 8:15. (Příjem limitů nově končí již v sobotu 25. února!)

Děkujeme dodavatelům, kteří nám pomohli vytvořit velmi dobrou aukci, nejen v hledaných jednotlivých položkách, ale také nabídkou více než 200 alb sbírek.

V předběžných známkách najdeme hledané rakouské známky, v oblíbené emisi revolučních známek 1918 najdeme zcela výjimečné převrácené! či otočené přetisky, zkusmé tisky a také velmi hledané celistvosti.

Emisi Hradčany vévodí tisk pro poštovní Muzeum, který nebyl nabízen více než 20 let!! Najdeme zde hledané věci jako čtyřblok modrofialové 1000 h, Vejprtské falzum, mnoho počítadel a rohů, kompletní arch 25 h či spojený typ známky číslo - 4 Na tmavě zelené. Rámečkový typ na nezoubkované 10 h zelené, či velké množství hledaných přetisků VZOREC nenechají sběratelé určitě bez povšimnutí.

PČ 1919 – zde jistě zaujmou především 4 známky a to - 2 h doplatní velké číslo, doplatní maďarská 12 f černé číslo a 1 f TURUL a 12 h císařská koruna podtyp IIa. Jedná se o jedny z nejkvalitnějších známých exemplářů, všechny čtyři známky jsou ve výborné kvalitě bez nálepky a s dobrou centralizací známky i přetisku. Jedná se možná o neopakovatelné nabídky těchto kusů. Kromě výše uvedených známek nesmíme zapomenout i na další položky a to především 6 h černý přetisk, zelený trojúhelník, 10 koruna Parlament, série FLUGPOST a další známky této emise. Hledané jsou také luxusní 4-bloky ve smíšeném zoubkování, či obdélníky se zelenočerným přetiskem.

T. G. Masaryk 1920 nabídne zajímavější zkusmé tisky, či větší bloky. U emisí Holubice a Osvobozená republika nalezneme vzácné meziarší 20 h nezoubkovaná, a katalogově podceněná, přesto velmi hledaná desková čísla a zkusmé tisky. Ostatní známky emisí Praha, Tatry a T. G. Masaryk 1923 nabídnou řídce se vyskytující 4-bloky dle průsvitek a deskových čísel! V aukci se objeví velké množství rytin různých emisí.

Letecké známky zaujmou určitě také svojí nabídkou, např. I. spirálový typ na zoubkování B!!, hledané zkusmé tisky včetně rámečkové typu, či 4-bloku! V aukci budou také zastoupeny mimořádné kusy z Polní pošty včetně zkusmých tisků, pěkné kusy z emise SO 1920 a hledané exilové aršíky! včetně hledaných kombinací. Zaujme určitě i smuteční aršík T. G. Masaryka malého formátu.

V období první republiky si jistě sběratelé najdou věci, které se na trhu nevyskytují léta, nebo velmi zřídka, či některé jsou nabízeny zcela poprvé!

Následovat bude období Protektorátu, kde jsou nabízeny téměř všechny DČ z první série, množství novinových a služebních známek, či hledané známky pošty ghetta TEREZÍN.

Třetí část aukce začneme tradičně desetibloky, které, jak je v naší aukci obvyklé jsou i částečně rozpracovány dle tiskových desek, nabídka desetibloků je velmi široká, včetně např. Jiráska, či motýl 15 h - typ II.  Ale v této kategorii jistě zaujme především téměř unikátní kompletní blok J. V. Stalina.  Najdeme zde pěkné desetibloky Lázně - I. nákladu či jejich soutisk. U známek ČSSR stojí za zmínku, jistě rohový 12-ti blok moskevské vydání TGM - 5h s vynechanými vodorovnými perforacemi, dražší typ aršíku PRAGA 1950, kompletní archy či hledané deskové vady a mnoho dalšího zajímavého materiálu.

Poslední část začneme mimořádnými sbírkami, kde nabízíme více než 200 alb, doporučujeme si udělat čas na osobní prohlídku sbírek. Aukci ukončíme zahraničními známkami.

Tato aukce nabídne velké množství kvalitních kusů, nelze zde všechny zmínit, k tomu slouží aukční katalog, kde Vás zvu k jeho podrobného pročtení, včetně velmi zajímavých sbírek a partií.

Přejeme Vám v aukci mnoho úspěchů a zážitků.

 

Předpokládaný program Aukce:
Dopolední část I od 8:15 · položky 1 - 768 · (předpokládaný konec 12:00)
Odpolední část II od 12:30 · položky 769 - 1334 · (předpokládaný konec 15:10)
Odpolední část III od 15:15 · položky 1335 - 1561 · (předpokládaný konec 16:10)
Večerní část IV od 16:15 · položky 1562 - 2324 · (předpokládaný konec 19:10)
Večerní část V od 19:15 · položky 2325 - 2566 · (předpokládaný konec 20:15)

PROHLÉDNOUT AUKČNÍ POLOŽKY
PROHLÉDNOUT PDF KATALOG

Prohlídky položek 23. února v otevíracích hodinách (či jindy po osobní domluvě).

Výdej zboží od úterý 28. února / osobní odběr Bratislava 7. března po osobní domluvě.

Děkujeme Vám za účast a těšíme se na další shledání

S pozdravem,
Mgr. Petr Pflanzer Flaška s kolektivem